FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Zestaw fotowoltaiczny przyłączamy do aktualnej instalacji elektrycznej budynku. Mamy swój prąd w naszych gniazdkach. Ze względu na niższą cenę prądu, można wykorzystać go do ogrzewania wody i domu. Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać – w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej. Rozważając opłacalność fotowoltaiki należy pamiętać, że razem z systemem fotowoltaicznym “kupujemy” zapas energii na wiele lat. Od momentu uruchomienia instalacji każdego następnego dnia czerpiemy darmowy prąd ze słońca. Nie robimy dymu, dbamy o środowisko i oszczędzamy swoje pieniądze, które można wydać na spełnianie marzeń małych i dużych.

Niewykorzystana energia przechodzi do magazynu energii. Mamy rok od daty produkcji na jej wykorzystanie. W pierwszej kolejności korzystamy z wyprodukowanych nadwyżek. Bilansowanie energii dla instalacji do 10 kW jest w stosunku 1: 0,8 wygląda to w następujący sposób z 1 kW z magazynu energii wyciągniemy 0,8 kW.

Tak naprawdę w okresie jesienno- zimowym instalacja fotowoltaiczna produkuje aż ¼ zapotrzebowania na energię w skali roku. Panele fotowoltaiczne są najbardziej wydaje w temperaturze ok 20 stopni C.

Falownik to tak naprawdę inwerter, komputer z funkcją falownika, którego zadanie polega na przetworzeniu, zamianie prądu stałego DC na zmienny AC. Inwerter dodatkowo zabezpiecza sieć, monitoruje napięcie w sieci, odpowiedzialny jest również za reset w razie potrzeby, to serce całego systemy solarnego. Podłączony jest do publicznej sieci energetycznej w tzw. fotowoltaicznych systemach sieciowych.

To zależy, jeśli moc instalacji jest dobrze dobrana do zapotrzebowania domku na energię a warunki techniczne pozwalają na montaż takiej instalacji to oczywiście, że tak.

Zadzwoń po eksperta

Nasz doradca energetyczny pomoże Ci dobrać instalację i przedstawi bezpłatną wycenę.

Umów się na spotkanie
Porozmawiaj z nami teraz