OGRZEWANIE

FOLIE GRZEWCZE

Co warto wiedzieć o foliach grzewczych na podczerwień ?

Obecne trendy zmieniające ogrzewanie i ocieplenie budynków na coraz bardziej energooszczędne oparte na zasilaniu energią elektryczną, pozwalają zaoferować dla klientów systemy o najlepszej efektywności na rynku. W naszej ofercie znajdziecie:

– folie grzewcze na podczerwień
– promienniki na podczerwień
– maty grzewcze
– termostaty Wi- Fi oraz manualne

Filozofią naszej firmy jest bezawaryjność i bezpieczeństwo użytkowania. Ogrzewanie folią grzewczą na podczerwień jest bezgłośne, działa na całej powierzchni pomieszczenia oraz nie emituje żadnych substancji ubocznych do atmosfery – jest ogrzewaniem zeroemisyjnym. Rozwiązania Heat-On są bezpieczne, zdrowe, energooszczędne i przede wszystkim komfortowe w użyciu. Nasz produkt jest ewolucją opartą na wieloletnim doświadczeniu w układaniu systemów grzewczych na podczerwień.

Jak działa folia grzewcza na podczerwień?

Działanie folii grzewczych na podczerwień oparte jest o emisję promieniowania podczerwonego. Folie grzewcze to alternatywny i ekonomiczny system ogrzewania powierzchniowego z możliwością instalacji jako ogrzewanie podłogowe, ścienne lub sufitowe.
Folie grzewcze zapewniają równomierny rozkład ogrzewania na całej powierzchni. Bardzo dobre właściwości izolacji elektrycznej gwarantują całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Najwyższy komfort cieplny uzyskujemy stosując folię grzewczą jako ogrzewanie podłogowe. Możemy wtedy wykorzystać folię grzewczą pod panele podłogowe lub matę pod wylewkę.
Nasza folia grzewcza Heat-On to efekt wieloletnich badań oraz doświadczeń z różnymi rodzajami folii grzewczej. Nasza produkt łączy w sobie zalety folii kompozytowej oraz drabinkowej. Folia posiada specjalnie wyodrębnione miejsca, które są dodatkowymi zgrzewami zabezpieczającymi przed rozwarstwieniem się folii, gdy ta jest narażona na długotrwałe jej maksymalne temperatury. Jedna z powłok folii jest dodatkowo wzmocniona dzięki czemu jest odporna na przetarcia.
Dodatkowym atutem naszej folii jest dobór mocy, a nie ilość folii grzewczej dla danej klasy energetycznej budynku.
Folia podłogowa o mocy 100W/m² osiąga maksymalną temperaturę 29,5 stopnia Celcjusza, co w żaden sposób nie zagraża panelom podłogowym, które mają gwarancją do 30 stopni Celcjusza, w przypadku glazury to 32 stopni Celcjusza. Zalecana maksymalna temperatura w odczuciach to 26-27 stopni. Można zastosować mocniejsze folie, jednak wtedy należy zastosować elektroniczne termostaty z czujnikiem podłogi, które mogą wchodzić w tryb awaryjny, co skutkuje zawieszeniem termostatu i osiągnięciem maksymalnej temperatury folii.

Zastosowanie- jak dobrać moc folii grzewczej na podczerwień?

Nasza folia grzewcza na podczerwień jest ogrzewaniem płaszczyznowym niskotemperaturowym. Instalację ogrzewania układamy na całej aktywnej powierzchni, na podłodze (min. 80% powierzchni podłogi) lub pod sufitem podwieszanym ( min. 60% powierzchni sufitu). Ogrzewanie sufitowe polecamy zwłaszcza do łazienek, gdzie przestrzeń podłogi jest ograniczona urządzeniami sanitarnymi. Idealnie sprawdza się w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych do 3m wysokości. Nasz powierzchniowy system na podczerwień można zastosować zarówno w nowych budynkach, jak i w momencie remontów istniejących, czy nawet zamieszkałych, bądź okupowanych obiektach typu: kościoły, garaże, domki letniskowe, konstrukcje kontenerowe, stadniny koni, schroniska dla zwierząt, kampingi itp.

NAJTAŃSZE OGRZEWANIE POWIERZCHNIOWE

Najlepsza cena na rynku w połączeniu z najprostszym i najszybszym montażem sprawia, że folie grzewcze na podczerwień to obecnie najtańsze ogrzewanie powierzchniowe.

RÓWNOMIERNE GRZANIE NA CAŁEJ POWIERZCHNI

W trakcie procesu produkcyjnego pasta węglowa nanoszona jest na folię z dużą precyzją. Technologia ta zapewnia równomierny rozkład grzania na całej powierzchni folii.

GWARANCJA TRWAŁOŚCI I JAKOŚCI

Gwarantujemy szczelność folii PET. Wrażliwe komponenty folii grzewczej są zabezpieczone w 100%. W produkcji zastosowano najwyższej czystości pastę karbonową, srebro oraz miedź. Udzielamy 15 lat gwarancji na naszą folię.

CAŁKOWITE BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA

Instalacja systemów grzewczych wykonana zgodnie z zaleceniami
instrukcji obsługi zapewnia całkowite bezpieczeństwo użytkownikom.

SZYBKI I WYGODNY MONTAŻ

Montaż folii grzewczych to jedna z największych zalet systemu. Sama
instalacja przebiega bardzo szybko, nie wymaga skomplikowanych narzędzi i nie
powoduje bałaganu. Przy odpowiednim wyliczeniu powierzchni grzewczej, ewentualne
odpady materiału ograniczane są praktycznie do zera.

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI ZASTOSOWANIA

Folie grzewcze można stosować niemal w każdym miejscu. Tutaj jedynym
ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. System ten umożliwia montaż na
ścianach, suficie no i oczywiście na podłodze.

ZALETY FOLII GRZEWCZYCH

– przyjazne dla alergików
– utrzymuje idealną wilgotność
– brak strat ciepła
– brak konieczności serwisowania
– pełna kontrola temperatury w pomieszczeniu
– możliwa zdalna (przez internet) kontrola systemu
– ma wpływ na jakość powietrza które wdychamy
– w połączeniu z fotowoltaiką może być bezkosztowe
– szybkie nagrzewanie pomieszczeń (10-15 min)

Chcesz wiedzieć więcej ?
Napisz lub zadzwoń i umów się na profesjonalny audyt z naszym doradzą.
Chcesz sprzedawać nasze folie i zostać partnerem biznesowym ?
Jeśli prowadzisz działalność i jeszcze nie masz naszych folii w swojej ofercie,
zachęcamy do współpracy i zachęcamy do kontaktu.

Zadzwoń po eksperta

Nasz doradca energetyczny pomoże Ci dobrać instalację i przedstawi bezpłatną wycenę.

Umów się na spotkanie
Porozmawiaj z nami teraz